Polityka Bezpieczeństwa

Mówiąc o bezpieczeństwie, mamy na myśli nie tylko ochronę transmisji danych pomiędzy Twoim komputerem a naszymi systemami. Dla ochrony Twoich informacji robimy znacznie więcej, jednak są także ważne sprawy, o których i Ty musisz pamiętać.

Nasze zabezpieczenia
Dysponujemy zintegrowanym systemem najlepszych praktyk i zaawansowanych technologicznie zabezpieczeń, na które składają się:

  • SSL i szyfrowanie
  • Firewall
  • Monitoring
  • Automatyczne wylogowanie z systemu

SSL i szyfrowanie. Do szyfrowania informacji przekazywanych pomiędzy Twoim komputerem a naszymi serwerami wykorzystujemy protokół SSL (Secure Sockets Layer). Szyfrowanie polega na wymieszaniu słów i liczb na czas transmisji internetowej, dzięki czemu osoba niepowołana nie jest w stanie ich odczytać ani zmodyfikować.
Stosowanych jest kilka poziomów szyfrowania – im wyższa liczba, tym bezpieczniejsza komunikacja. Najlepszą ochronę zapewniają przeglądarki obsługujące szyfrowanie 128-bitowe.

Firewall. Firewall, czyli w dosłownym tłumaczeniu „zapora ogniowa”, to połączenie rozwiązań sprzętowych i oprogramowania mające na celu kontrolę przesyłu informacji z sieci Internet do naszych wewnętrznych systemów i serwerów. Postępując zgodnie z ustalonymi regułami, rozwiązania firewall powstrzymują wirusy i intruzów przed przedostaniem się do naszego komputera.

Monitoring. Stale monitorujemy nasze systemy szukając śladów ewentualnych włamań. Na potrzeby monitoringu wykorzystujemy zarówno własne zasoby, jak i usługi wyspecjalizowanych firm, którym płacimy za ochronę naszych informacji.

Automatyczne wylogowanie z systemu. Automatyczne wylogowanie z systemu ma na celu uniemożliwienie dostępu do Twojego konta osobom wokół Ciebie, kiedy zapomnisz wylogować się z systemu i odejdziesz od komputera. Automatyczne wylogowanie następuje po 30 minutach od ostatniego kliknięcia podczas szyfrowanego połączenia.

Środki bezpieczeństwa, jakie Ty możesz stosować
Oto kilka czynności, które pozwolą Ci zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z usług przez Internet.

  • Upewnij się, że Twoja przeglądarka obsługuje szyfrowanie 128-bitowe.
  • Chroń swoją nazwę użytkownika i hasło dostępu.
  • Zawsze sprawdzaj, czy jesteś na zabezpieczonej stronie.
  • Nie loguj się do swojego konta z „nieznajomych” komputerów.
  • Po zakończeniu korzystania, wyloguj się i zamknij przeglądarkę.
  • Czyść pamięć podręczną swojego komputera.

Upewnij się, że Twoja przeglądarka obsługuje szyfrowanie 128-bitowe. Aby umożliwić dostęp do zaszyfrowanych części naszego serwisu, Twoja przeglądarka musi obsługiwać szyfrowanie 128-bitowe. Nasz system testuje przeglądarkę podczas logowania. Jeżeli okaże się, że przeglądarka nie obsługuje szyfrowania 128-bitowego, otrzymasz odpowiedni komunikat oraz linki do uaktualnień przeglądarki.

Chroń swoją nazwę użytkownika i hasło dostępu. Poniżej znajdziesz szereg zalecanych przez ekspertów zasad odpowiedniego zabezpieczenia nazwy użytkownika i hasła dostępu.
Nie udostępniaj nikomu swojej nazwy użytkownika i hasła dostępu, ani nie zapisuj ich w miejscach, w których mogą znaleźć je niepowołane osoby.
Hasło musi być łatwe do zapamiętania, ale trudne do odgadnięcia. Dobre hasło powinno składać się z cyfr i liter (małych i wielkich). Unikaj kolejnych liter alfabetu lub kolejnych cyfr (12345), serii powtarzających się cyfr lub liter (aaabbb) oraz informacji osobistych, np. imion, numerów rejestracyjnych, numerów telefonów czy dat urodzin. Nawet słowa występujące w słowniku uznawane są za niedostatecznie bezpieczne hasła.
Wyłącz opcję zapamiętywania nazwy użytkownika i hasła dostępu przez komputer – wpisuj je ręcznie przy każdym logowaniu.
Regularnie zmieniaj hasło dostępu. Niektórzy eksperci zalecają zmienianie hasła co najmniej raz w miesiącu.

Nie loguj się do swojego konta z „nieznajomych” komputerów. Komputery i inne urządzenia elektroniczne w hotelach, na lotniskach czy w kawiarniach przydają się, kiedy chcesz sprawdzić pocztę lub poszukać czegoś w Internecie, jednak często nie są dostatecznie dobrze zabezpieczone, przez co korzystanie z nich do przesyłania wrażliwych informacji osobistych lub firmowych jest zbyt ryzykowne.

Po zakończeniu korzystania, wyloguj się i zamknij przeglądarkę. Jeżeli odejdziesz od komputera bez wylogowania się i zamknięcia przeglądarki, ktoś inny może kliknąć przycisk powrotu do poprzedniej strony otwieranej przez Twoją przeglądarkę i zyskać dostęp do Twoich informacji.
Twoja nazwa użytkownika i hasło dostępu do systemu dla inwestorów są oddzielnie chronione przez system bezpieczeństwa naszego serwisu: dane te są usuwane z przeglądarki natychmiast po zalogowaniu.

Czyść pamięć podręczną swojego komputera. W ramach dodatkowej ochrony, po odwiedzeniu strony, z którą połączenie było zabezpieczone hasłem, możesz usunąć wszelkie pliki zapisane przez przeglądarkę na twardym dysku Twojego komputera w celu przyspieszenia pracy przeglądarki. Pliki te zapisywane są w pamięci podręcznej (cache), dzięki której niektóre obrazy wczytywane są z dysku twardego, a nie muszą być kilkakrotnie pobierane z serwera.

Zagrożenia stale się zmieniają
Stosujemy procedury intensywnych testów oraz inne środki zapewniające odpowiednią ochronę informacji klientów, jednak stuprocentowo bezpieczne systemy nie istnieją. Dlatego, zanim zaczniesz korzystać z konta online, upewnij się, że odpowiadają Ci nasze procedury i środki bezpieczeństwa.